TRNL · gids voor Turken in Nederland
Case: +226% organische kliks in 90 dagen voor een nieuw communityplatform
- +226%organische kliks (3 maanden)
- 48%van het verkeer komt nu via contentpagina's (was 4%)
- +762%meer zoektermen in de Google top 10
- +160%kliks in de laatste 28 dagen: nog steeds stijgend
Over TRNL

TRNL helpt Turken die in Nederland wonen, of hier gaan wonen, met de praktische kant van het leven in Nederland. Het is een community van meer dan 150 groepen met ruim 11.000 leden. Reach & Reach ontwierp de website van TRNL en verzorgt de SEO en GEO, zodat mensen TRNL vinden op het moment dat zij een vraag hebben: in Google en in de antwoorden van AI-assistenten.
- Klant: TRNL (TRNL Expat)
- Doelgroep: Turken in Nederland
- Diensten: webdesign, SEO en GEO
- Meetperiode: 90 dagen
De uitdaging
TRNL had een duidelijke missie, maar nog geen plan voor online. Wat moest de website bereiken? Welke inhoud moest erop, en in welke volgorde? En hoe zorg je dat Turken die in Google naar een antwoord zoeken, bij TRNL uitkomen?
Onze aanpak
Eerst het doel, dan de website
Samen met TRNL hebben wij vastgelegd wat de website moet doen en voor wie. Pas daarna volgden het ontwerp en de opbouw van de pagina’s.
Een website die Google begrijpt
Wij ontwierpen de website met een heldere structuur, snelle pagina’s en gestructureerde gegevens, zodat Google direct ziet waar TRNL over gaat en voor wie het is.
Inhoud rond echte vragen
Met zoekwoordonderzoek brachten wij in kaart welke vragen Turken in Nederland in Google stellen. Die vragen bepalen welke inhoud TRNL maakt en in welke volgorde. Zo weet TRNL wat het moet maken en hoe het verder gaat.
GEO: zichtbaar in AI-antwoorden
Steeds meer mensen stellen hun vraag aan ChatGPT of Gemini. Daarom richtten wij de inhoud zo in dat AI-assistenten TRNL kunnen begrijpen en noemen: duidelijke vragen en antwoorden, concrete informatie en een herkenbare afzender. Meer over deze aanpak leest u bij SEO en GEO.
Het resultaat
In 90 dagen is het aantal kliks uit Google ruim verdrievoudigd: +226%. Een groot deel daarvan komt van de nieuwe inhoud. Contentpagina’s trekken nu 48% van al het verkeer, tegen 4% bij de start, en TRNL staat met 762% meer zoektermen in de top 10 van Google. De groei gaat door: +160% kliks in de laatste 28 dagen.
Ook ondernemers die via TRNL klanten bereiken, merken het verschil:
“Via TRNL kwamen er echte klanten binnen bij mijn autodetailingbedrijf. Onze boekingen zijn dankzij hun werk snel en merkbaar toegenomen.”
Ook zo gevonden worden?
Wij kijken gratis naar uw website en uw vindbaarheid in Google en in AI-antwoorden, en vertellen u eerlijk wat er beter kan. U hoort binnen één werkdag van ons.